Powstaje Fala Dobra 2016

 

 

 

Na początku grudnia ukaże się szósta edycja  płyty „Fala dobra” czyli świąteczny projekt muzyczny, który powstał, aby wspomóc Puckie Hospicjum. Tegoroczna edycja płyty powstaje w szczególnym roku, bowiem 28 marca odszedł ksiądz Jan Kaczkowski - prezes Puckiego Hospicjum.

Na płycie znajdą się utwory nagrane przez dzieci z przedszkoli oraz szkół Pozytywnych Inicjatyw, ale nie tylko. Kolejne edycje wydawnictwa powstają przy współpracy ze znanymi osobami, które również chcą pomóc maluchom. W tym roku są z nami aktorka Agnieszka Wiedłocha, Edyta Olszówka, Antoni Pawlicki, Krzysztof Jankes Jankowski z Radia Eska.

- Ludzie różnych środowisk jednoczą się dla ściśle określonego i bardzo ważnego celu. Dochód z każdej płyty zasili konto Puckiego Hospicjum - mówi Arkadiusz Gawrych, prezes Pozytywnych Inicjatyw.

Warto przypomnieć, że w ubiegłych latach w nagraniach uczestniczyli m.in. Anna Dymna, Szymon Hołownia, Jerzy Kryszak, Wojciech Malajkat, Cezary „CeZik” Nowak, Andrzej Pieczyński, Jolanta Pieńkowska, Danuta Stenka oraz Wiktor Zborowski. Na płycie będzie też baśń napisana przez uczniów z Liceum Akademickiego im. Macieja Płażyńskiego w Pucku.

Na płycie znajdzie się 5 utworów („Gdy się Chrystus rodzi”, „Mizerna cicha”, „Bóg się rodzi”, „Tryumfy króla niebieskiego” oraz „Oj, maluśki”), bajka w dwóch wersjach, a także podkłady kolęd do śpiewania. Kierownikiem artystycznym przedsięwzięcia jest Robert Kannan, nauczyciel ze szkół Pozytywnych Inicjatyw, kompozytor, muzyk i producent.

- „Fala" wrasta coraz głębiej w świadomość młodzieży. Gdy zbliża się ten magiczny jesienno - zimowy czas, czuje się wyraźnie rosnące podekscytowanie tym wspaniałym projektem, to się staje częścią naszej tradycji. I z uczestnictwa w budowaniu tej tradycji jestem ogromnie dumny - mówi Robert Kaanan.

Płyta będzie gotowa na Mikołajki. Falę Dobra będzie można kupić na stronie internetowej Puckiego Hospicjum oraz w samym hospicjum, poprzez stronę Pozytywnych Inicjatyw oraz w szkołach Pozytywnych Inicjatyw w Pucku i Gdańsku.

 Edycja 2014:


Na płycie śpiewają dzieci
i młodzież z Zespołu Szkół
im. Macieja Płażyńskiego
w Pucku oraz z Pozytywnej
Szkoły Podstawowej
w Gdańsku

Letnik.pl - noclegi, kwatery